Aydınlatma Direği

Çeşitli metrajlarda aydınlatma direği formunda GSM direkleridir

Aydınlatma direklerinde, boyutları yüksekliğe göre değişen ankrajlı temel montajına uygun kare tabanlı flanş mevcuttur. Direk konsolları istenilen adet ve boyda üretilmektedir. Karayolları, cadde ve sokaklar, meydanlar, park yerleri, siteler, benzin istasyonları vb. yerlerin aydınlatılmasında kullanılan galvanizli poligon aydınlatma direkleri 3 metreden 15 metre yüksekliğe kadar üretilmektedir. 12 metreye kadar tek parça gövdeden, 12 metreden sonra ise poligonal modüllerin iç içe sıkı geçmesiyle oluşmaktadır.
Poligonal Konik Aydınlatma Direği

Poligon aydınlatma direklerinde, boyutları yüksekliğe göre değişen ankrajlı temel montajına uygun kare tabanlı flanş mevcuttur. Direk konsolları istenilen adet ve boyda üretilmektedir.

Karayolları, cadde ve sokaklar, meydanlar, park yerleri, siteler benzin istasyonları vb. yerlerin aydınlatılmasında kullanılan galvanizli poligon aydınlatma direkleri 3 m'den 15 m yüksekliğe kadar üretilmektedir.

Aydınlatma direkleri 12 m'ye kadar tek parça gövdeden, 12 m'den sonra ise poligonal modüllerin iç içe sıkı geçmesiyle oluşmaktadır.

Poligon aydınlatma direkleri, TSE EN 914, ISO 1461 standartlarına uygun olarak korozyona karşı uzun ömürlü sıcak daldırma galvaniz metodu ile kaplanmaktadır.

Direklerde 1,2,3 veya 4 konsollu aydınlatma uygulanmaktadır. İstenildiği takdirde, sıcak daldırma galvaniz üzerine elektrostatik toz boya uygulanabilmektedir.

Direk ana gövdesi esas alınarak ölçülendirilir. Armatürden yer seviyesi esas alınarak ölçülendirilir.


Dairesel Konik Aydınlatma Direği

Dairesel aydınlatma direklerinde, standart aydınlatma direklerinde olduğu gibi dört konsola kadar aydınlatma sağlanmakla birlikte, müşteri talebine göre direk üzerinde farklı yükseklikte ve farklı tip konsol uygulamaları ile estetik olarak zengin ürünler ortaya konulmaktadır. Ankrajlı temel sistemi ile yine kolay montaj imkanı sağlanmaktadır. Ayrıca ihtiyaca göre direk dibinde döküm veya kompozit kaide uygulanabilmektedir. TS 914 EN ISO 1461 standartlarına göre sıcak daldırma galvaniz yapılan direkler isteğe göre elektrostatik toz boya yöntemi ile boyanmaktadır.

Yuvarlak görünümü itibariyle poligon kesitli direklere alternatif olarak üretilmektedir. 12m. ye kadar ve tek parça üretilen direklerde %1-1,5 eğimle koniklik sağlanmaktadır. Standart poligon direk, dekoratif poligon direk, dekoratif boru direk, Alüminyum direk ve paslanmaz çelik direk gibi müşteriye sunduğu birçok alternatifle, sektöründe Türkiye'nin tartışmasız lideri olan Anadolutower dairesel direk ile modern şehircilik mimarisinin hizmetine sunduğu bu geniş ürün yelpazesini tamamlamaktadır.
Güneş Enerjili Aydınlatma Direği

Gündüz güneş panellerinden elde edilen elektriğin akülerde depolanması ve gece ile birlikte enerjinin özel ampülleri çalıştırması prensibinde çalışan bu aydınlatma sistemleri, enerji tasarrufu açısından günümüz dünyasından önemli bir yere sahiptir.

Bu önemin farkında olan Anadolutower, çevreye verdiği önemle paralel olarak güneş enerjili aydınlatma direkleri projelendirmesi ve üretiminde çok güçlüdür.
Projektör Direği

Karayolları, kavşaklar, park yerleri, havaalanları, şehir meydanları, spor salonları, stadyumlar, açık alanlar, fabrikalar, benzin istasyonları ve bunun gibi alanların aydınlatmasında kullanılan galvanizli poligon direkler, müşteri talebine göre istenilen yükseklikte üretilmektedir. Projektör direkleri 12m. ye kadar tek parça üretilmekte, 12m. den yüksek direkler ise iç içe sıkı geçme metodu ile montaj yapılan poligonal modüllerden oluşmaktadır. Projektör direklerinde boyutları yüksekliğe göre değişen ankrajlı temel montajına uygun temel dairesel taban flanşı mevcuttur.

Direklerde tek yönlü, iki yönlü ya da dairesel aydınlatma uygulanmaktadır. Projektör direkleri, koruma merdivenli ya da portatif tırmanma merdivenli olarak üretilir. İsteğe bağlı olarak direğin tepesinde projektörlerin montajını ve kolay bakımını sağlayan platform bulunur. TS EN 914 - ISO 161 standartlarına göre projektör direklerine korozyona karşı uzun ömürlü sıcak daldırma galvaniz uygulanmaktadır. İstenildiği takdirde galvaniz üzerine boya uygulanabilmektedir.

Asansörlü Projektör Direği

Projtektörün bağlı olduğu platformu zeminden direk tepesine yükseltip indirmeye yarayan elektrikli asansör sistemi tamamen otomatik olup, projektörlerin montaj ve bakımının zahmetsiz ve güvenli bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Ayrıca sistemdeki otomatik kilitleme mekanizması sayesinde platform direk tepesinde sabitlenerek çelik halatlara binen yük engellenmekte ve bu sistemin güvenli ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Asansörlü projektör direklerinde boyutları yüksekliğe göre değişen ankrajlı temel montajına uygun dairesel taban flanşı mevcuttur. Asansörlü projektör direklerine, korozyona karşı uzun ömürlü sıcak daldırma galvaniz TSE EN 914, ISO 1461 standartlarına göre uygulanmaktadır. İstenildiği takdirde galvaniz üzerine boya uygulanabilmektedir.